Samsun’da geliştirilen Gear Race 3D oyunu bir ayda 12 milyon kez indirilerek 173 ülkede ilk 3’e girdi

Samsun’da Türk girişimcilerin geliştirdiği Gear Race 3D mobil araba yarışı oyunu bir ay gibi kısa sürede 12 milyon kez indirildi ve Amerika listelerinde birinci sıraya yükseldi. Lebleby Games Oyun Stüdyosu tarafından geliştirilen oyun 156 ülkede liste başı olmayı başardı.

Gear Race 3D araba yarışı konsepti, tekniği ve tasarımıyla oldukça önemli bir popülarite yakalayarak başta Amerika ve Avrupa olmak üzere 173 ülkede ilk 3’e girmeyi başardı. Çıkış tarihi üzerinden 1 ay bile geçmeden dünyada toplam 12 milyon kez indirilen oyun, günlük 1 milyonu aşkın aktif kullanıcı sayısına ulaştı. En çok indirildiği ülkeler ise Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Brezilya, Meksika ve İngiltere oldu.


Eğlenceli oyun Lebleby Games ve Rollic/Zynga yayıncısı arasındaki ortaklık kapsamında bu şirketin Google Play Store ve AppStore hesaplarından indirilebiliyor.

Gear Race 3D, ürettiğimiz onu aşkın oyundan elde ettiğimiz deneyim ile pazar analizleri sonucunda sektörde açık olduğuna inandığımız bir boşluğa yönelik geliştirdiğimiz bir mobil video oyun. Basitleştirilmiş mekaniği sayesinde kullanıcının tek el ile oynayabildiği bir araba yarışı simülasyonu ürettik. Oyuncu merkezli ve kullanıcı deneyimi odaklı tasarım sürecimizin, oyunun başarısının ana faktörü olduğunu söyleyebilirim. Bunun yanı sıra, oyunumuzu tamamen kullanıcılardan elde ettiğimiz verileri analiz ederek geliştiriyoruz. Verilerin gücünden yararlanmak, başarıyı getiren bir diğer faktör.

Lebleby Games’in kurucusu Ercan Karabulut

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...