Poster uygulaması ile masaüstünüzden Instagram’a fotoğraf yüklemek mümkün

Instagram’a mobil cihazlardaki uygulamalar dışında web sitesinden de erişmek, fotoğrafları beğenmek ve yorum yapmak mümkün. Ancak siteye fotoğraf yüklemenin tek yolu mobil cihazlardaki kendi uygulamalarından geçiyor, daha doğrusu geçiyordu.

Mayıs ayının başında Instagram’ın web sitesi üzerinden de fotoğraf yüklemeye imkan tanındı. Böylece masaüstünden veya Instagram kurulu olmayan cep telefonunuzdan da fotoğraf paylaşabiliyorsunuz. Ancak Instagram’ın web sürümü kendi uygulaması kadar özellik sunmuyor. Mesela fotoğraflara efekt yapamıyorsunuz. Stories / Hikayeler kısmını kullanamıyorsunuz. Ama yine de fotoğrafları çevirmek, geniş veya kare olarak paylaşmak gibi küçük ayarlar mevcut.


Poster isimli masaüstü uygulaması ise Instagram’ın bu web sitesinden yararlanan üçüncü parti bir yazılım. Platform bağımsız olarak HTML5 tabanlı masaüstü uygulamalar yapmaya izin veren Electron ile oluşturulmuş bu yazılım aslında sadece Instagram’ın web sitesini gösteren küçük bağımsız bir pencere olarak çalışıyor. Dolayısıyla Instagram’ın herhangi bir api’sini kullanmıyor  ve web sitesinin sunduğu imkanların fazlasını sağlamıyor.

Şimdilik sadece Mac sürümü bulunan Poster’in Windows platformu için olanı da yakında yayınlanacak.

 

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...