Nissan’ın yeni SUV’u rakiplerini tekmeleyecek(!) – video

Nissan'ın yeni SUV'u Kicks

2014’de Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde düzenlenen fuarda adı duyurulan Nissan’ın yeni SUV modeli Kicks bu yılın sonunda Brezilya’da satışa sunulmaya başlayacak. Tasarım olarak Nissan’ın haylazı Juke ile en popüler SUV’lardan olan Qashqai arasında duran Kicks latin Amerika piyasasına sunulmasının ardından 80 ülkeye satışı yapılması bekleniyor.

Nissan Juke modeli Renault’la ortak kullandıkları B0 platformu üzerinde üretilirken Kicks ise Micra modelinin kullandığı V platformu üzerinde üretilecek. Dolayısı ile iki araç birbirine yakın olsa da mimarileri farklı olacak.


Kicks düzgün köşeli hatlarıyla Juke’dan daha geniş bir görüntü veriyor. Aslında eni Juke’dan 4 mm daha dar, fakat boyu 170 mm daha uzun. Gövdeye zıt tavan rengi ile aynı olan ön konsol ve koltuklar hemen göze çarpıyor. Yüksek kaput hizası ve şişkin çamurluklarla SUV olduğunu hissettiriyor.

Nissan Kicks İç Tasarım

Nissan Kicks’in hız göstergesi dışında tamamen dijital olan ön paneli dikkat çekiyor. Artık pek çok firma yeni modellerde kısmen ya da tamamen dijital paneller kullanıyor. Kullanıcı tarafından kişiselleştirilebilen bu ekranlar araç sahiplerine istedikleri tarzda bir görüntü sağlıyor.

Elektronik donanımları hızla gelişen araçlara uygulama yazabileceğimiz zamanları iple çekiyoruz.

Kaynak: Carmedya

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...