Nissan X-Trail makyajlandı

Nissan’ın tüm dünyada en çok satan SUV modeli X-Trail makyajlandı. Avrupa ile aynı anda Türkiye pazarına çıkan Nissan X-Trail’in dış tasarımı güncellenirken yeni teknolojiler ve özellikler de modele eklendi.

Başlangıçta beş koltuklu modelleri piyasa sunulacak olan X-Trail’in yedi koltuklu versiyonlarını Eylül’den itibaren yollarda görebileceğiz.


Farlar

Makyajlı X-Trail’de Platinum donanım seviyesinde sunulan BI-LED farlar, araç hızı ve direksiyon açısı ile beraber çalışan ve virajlarda yolun içini aydınlatan Adaptif Far Sistemiyle destekleniyor. Sky Pack ve Design Pack seviyelerinde halojen farlar bulunuyor. Ön tamponun alt köşelerine entegre edilen ön sis farları tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunuluyor. Ayrıca tampona entegre olan, ancak tamamen gömülü olmayan sensörler makyajlı X-Trail’de tamponlara tamamen gömüldü.

İç Kısım

Nissan X-Trail’deki  iç mekanda da değişiklikler yapıldı. Bütün X-Trail versiyonlarında artık standart olarak D formlu, alt kısmı düz yeni direksiyon kullanılıyor. Sürücünün araca giriş çıkışını kolaylaştıran yeni direksiyon simiti daha ince ve orta kısmı daha küçük olarak tasarlandı. Bu sayede sürücüye %17 daha fazla görüş alanı sunuldu.

Beş ve yedi koltuklu versiyonları bulunan Nissan X-Trail’in Platinum donanım seviyesinde deri döşeme standart geliyor.

Motor ve Şanzıman

X-Trail sadece 130 HP gücündeki 1,6 litrelik dizel motor ile geliyor. Önden çekişli olarak manuel şanzıman ve X-Tronic otomatik şanzıman seçenekleri ayrıca 4×4  manuel şanzıman seçeneği bulunuyor.

Fiyat

Makyajlı Nissan X-Trail’in Türkiye liste fiyatı 163 bin TL ile 183 bin TL arasında değişiyor.

Kaynak: CarMedya

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...