Netflix’den Fatih Sultan Mehmet Han odaklı dizi: Osmanlı Yükseliyor

İki yıl önce ülkemizde de hizmet vermeye başlayan Netflix yerli yapımlara hız veriyor. Ottoman Rising “Osmanlı Yükseliyor” isimli yeni mini dizi Fatih Sultan Mehmet Han odaklı olarak hazırlanacak.

İzleyiciler nihayet İstanbul’un fethi gibi tarihi bir olayı kaliteli bir yapımla izleme şansına kavuşacak. Fetih konulu son film beklenen kaliteyi sunmadığından pek beğenilmemişti.


TRT’de yayınlanan Diriliş ve Payitaht gibi büyük bir ilgiyle izlenen yapımlardan sonra Fatih Sultan Mehmet ile ilgili dizi çekilmesi de gündeme gelmişti ancak başrolde Kenan İmirzalıoğlu gibi bir isim olduğu halde bir kaç bölüm sonra beklenen ilgiyi görmemesi üzerine dizi erken sonlandırılmıştı.

Netflix’in dizisinde Fatih Sultan Mehmet Han’ın 13. yaşındaki çocukluğundan başlanarak İstanbul’u feth etmesi ve sonrasına kadar olan tarih aralığı izleyiciye aktarılacak. STXtv ve Karga Seven Pictures iş birliğinde çekilecek olan dizinin yapımcılığını Karga Seven Pictures’tan Sarah Wetherbee, Kelly McPherson ve Emre Şahin üstlenecek.

Kaynak: Log

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...