Mouse Pro ile cep telefonunuzu kablosuz klavye ve fare olarak kullanın

Bilgisayarda film izliyorsanız veya televizyonunuza Mac Mini gibi bir bilgisayar bağlayıp kanepeye yayılıp bilgisayar kullanmak istiyorsanız klavye ve mouse her zaman başınıza bela olacaktır.

Yanımızdan ayırmadığımız cep telefonunu klavye ve fare olarak kullanmak iyi olurdu diyorsanız Mouse Pro uygulamasını deneyebilirsiniz. RPA Tech tarafından geliştirilen bu uygulama iPhone veya Android yüklü akıllı telefonunuzu (hatta tabletinizi) kablosuz klavye ve fare olarak kullanmanıza imkan tanıyor. Aslında fare yerine touchpad demek daha doğru olacaktır.


Mouse Pro uygulamasını kullanmak için öncelikle web sitesinde ücretsiz yayınlanan server yazılımını indirip bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Bu yazılımın Mac ve Windows sürümleri mevcut. Mac’de kurulum yaparken Security and Privacy (Güvenlik ve Gizlilik) ayarlarınıza erişmek için uygulamaya izin vermeniz gerekiyor.

Server yazılımı bilgisayara kurduğunuzda default ayarlarla çalışmaya hazır hale geliyor. Sonrasında iPhone / iPad veya Android yüklü bir cihaza Mouse Pro uygulamanızı kurup çalıştırmanız kafi. Aynı kablosuz ağa bağlı olduğunda kolayca bilgisayarınıza bağlantı sağlanıyor. Böylece cep telefonunuzun veya tabletinizin dokunmatik ekranını klavye ve fare olarak kullanarak oturduğunuz yerden bilgisayarınızı kontrol edebiliyorsunuz.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...