Mobil yayıncılığın önemli yardımcısı Shoulderpod

shoulderpod

Video yayıncılığı artık öyle bir hâl aldı ki, elimizdeki akıllı telefonlardan bile her an, her yerde paylaşım yapmak mümkün hale geldi. Akıllı telefonlar, son dönemlerde dijital yayıncılığın epey bir yol katetmesiyle birlikte bu alanın en önemli oyuncularından oldular.

Yurt dışındaki bazı medya organları haber çekimleri esnasında sadece akıllı telefonları kullanıyorlar. YouTube kanalları içerisinde  de akıllı telefonların yeri hiç şüphesiz git gide artıyor. Özellikle az maliyetle, YouTube için içerik üretmeye çalışan kanallar ilk adım olarak akıllı telefonları ile çekim yapmaya başlıyorlar.


Shoulderpod sağladığı özelliklerle tam da YouTube yayıncıları için biçilmiş bir kaftan. Her ebattaki akıllı telefona kolayca uyum sağlayan bu cihaz telefonunuzu tripoda bağlamak, el çekimi yaparken kolay tutmayı sağlayarak titreşimi azaltmak, hem de araç camı gibi zeminlere telefonu tutturmak gibi fonksiyonlara sahip. Ayrıca masaüstünüzde telefon standı olarak da kullanabiliyorsunuz.

Ürün aslında üç farklı modelden oluşuyor. Shoulderpod S1, Shoulderpod R1 Go, Shoulderpod R1 Pro…

S1 olan model üç farklı kullanım için üretilmiş. İki parçadan oluşuyor, bu parçalar sayesinde tripoda telefonunuzu sabitleyebilir, el ile çekim yaparken oluşacak titreşimi engelleyebilir ve masanızın üzerinde ya da arabanızda telefonunuzu sabitleyerek rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. R1 modelleri daha çok içerik üreticileri ilgilendiriyor. R1 Go tripod üzerinde akıllı telefonun yanı sıra mikrofon veya ışık da takabilmek için bir adet yuva barındırıyor.

R1 Pro ise adından da anlaşılacağı üzere profesyonel kullanıcılar için üretilmiş, tripoda telefonu sabitlemenin yanı sıra iki adet daha yer barındırıyor. Ürünün sitesinde örnek olarak bu yerlere led ışık ve mikrofon yerleştirmişler.

Ürünlerin tamamı İspanya’nın Barselona şehrinde tasarlanmış.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...