Mektupla para göndermek nostalji olmaktan çıkıyor

Mektupla para göndermek sadece eskilerin hatırladığı bir nostalji olmaktan çıkıyor. Yıllar sonra sizin torunlarınız da “dedem bana mektupla para gönderirdi” diyebilecek artık.

Günümüz mektuplarının yerini tutan e-postalarla zaten mesajlarımızı, fotoğraflarımızı ve dosyalarımı gönderebiliyoruz. Neden para da gönderemeyelim? Google bu soruya cevap olarak Android platformundaki Gmail uygulamasına bir özellik ekledi. Aslında bu özellik Gmail’in web sürümünde zaten mevcut. Peki neden biz bilmiyoruz? Çünkü maalesef ülkemizde geçerli değil. Zaten kaçımızın torunu var, onlar gelene kadar ülkemizde de bu özellik aktif hale gelebilir.


Gmail uygulaması üzerinden para göndermek için alışık olduğumuz eklenti butonuna tıklamak ve sonra $ işaretini seçmek yeterli. Google Wallet üzerinden gerçekleşen bu işlem ile para gönderebileceğiniz gibi para da talep etmek mümkün.

Bu özellik şu an için yalnızca ABD’de mevcut ve Android kullanıcılarına sunuluyor. iOS’a ne zaman geleceğine dair henüz haber yok. Ama çok uzun süreceğini sanmıyoruz.


 

 

Kaynak: TNW

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...