Londra merkezli Thriva evde kan testi yapabilen bir ürün geliştirdi

Thriva ile evde kan ölçümü yapın

Seedcamp‘dan destek alan Londra merkezli yeni bir girişim olan Thriva, evde kan testi yapmaya olanak sağlayan bir ürün geliştirdi. Parmak ucundan kan örneği alarak sağlık durumunuz hakkında bilgi veren bu ürün karaciğer ve böbrek fonksiyonları için kolesterol düzeyi ve başka testleri de içeriyor.

“Herkes bilir ki korunma, tedaviden daha iyidir” diyen Thriva kurucu ortağı ve CEO’su Hamish Grierson içimizde neler olup bittiği ile ilgili verilere kolay ulaşılamadığını belirtiyor.


İngiliz Ulusal Sağlık Servisi NHS‘nin ücretsiz olmakla birlikte erişimde zorluklar yaşandığını, insanlar hasta olana kadar içlerinde neler olup bittiğini öğrenemediklerine değinen Grierson bu sorunu çözmek için insanların kendi sağlıklarını kontrol altına almayı sağlayacak araçlara erişebilmesi gerektiğini savunuyor.

thriva

 

Thriva’nın parmaktan kan örneği alan bu ürünü bir dizi açık talimatla ve bir kaç yedek neşterle geliyor. Kan örneği alındığında sonuçlar Thriva’nın iş ortağı laboratuvarlara gönderiliyor. Sonuçlar uzmanlarca analiz edilip rapor ve tavsiyelerle birlikte Thriva platformuna yükleniyor.

Kötü bir durum söz konusu olduğunda bir doktor tarafından tıbbi yardım alınması tavsiye ediliyor.

thriva_sonuclar

Grierson “herkesin kolay ve hızlı bir şekilde vücutlarında neler olup bittiğini öğrenebilmelerini sağlıyoruz. Önümüzdeki aylarda çok özel müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik bazı testler tasarlayacağız. İlk testimiz müşterilere kolesterol düzeyleri, böbrek ve karaciğer fonksiyonları hakkındaydı” diyor.

Thriva testleri 49.99 £ (pound) yaklaşık 210 TL tutuyor. Pahalı görünse de ücretsiz olduğu için kuyruğa girmeyi göze alamayanlar için mantıklı olabilir.

Kaynak: TechCrunch

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...