KOSGEB ihracat odaklı teknoloji KOBİ’lerine öncelik verecek

KOSGEB Başkanı Cevahir Uzkurt Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nın (TTGV) Bilkent’te düzenlediği toplantıya katıldı. Toplantıda KOSGEB’in güncellenen vizyonuyla teknolojiye dayalı, yerli üretim yapan ve ihracat odaklı çalışan KOBİ’lere destek konusunda öncelik verileceğini söyledi.

Başkan Uzkurt uzun vadede, KOBİ’lerin katma değeri yüksek, teknolojik ürünler üretmesini sağlayacak politikalar geliştirdiklerini, bu amaçla KOSGEB desteklerinin güncelleneceğini belirtti.


KOSGEB Destekli Robotik Tekerlekli Sandalye Amerika’ya İhraç Ediliyor.

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Başkanı Cengiz Ultav hızla değişen dünyaya KOBİ’lerin daha hızlı uyum sağladıklarını, bilhassa yapay zekâ ve sağlık alanında çalışan firmaların geleceği şekillendireceğini ifade etti. Başkan Ultav, İstanbul Dudullu Organize Sanayi’de faaliyet gösteren ve KOSGEB tarafından desteklenen bir firmanın ürettiği robotik tekerlekli sandalyeyi Amerika’ya ihraç ettiğini söyledi.

Dünya pazarlarına ulaşmanın da önemine dikkat çeken Ultav, bir Türk yazılım firmasının geliştirdikleri muhasebe yazılımını Doğu Avrupa ve Hindistan pazarına sattığını söyledi. KOSGEB’e bu gibi firmalara verdiği destekten dolayı teşekkür eden Başkan Ultav, bu güzel örneklerin sayısının artması ile ülke ekonomisinin daha da güçleneceğini belirtti.

Kaynak: KOSGEB

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...