Koala ile can dostunuzu kaybetme riskini azaltın

Koala akıllı tasma

Türkiye’deki ilk akıllı evcil hayvan künyesi girişimi olan Koala seri üretime geçebilmek için bağışçıların desteğini bekliyor.

Rakip ürünlerin pil ömrünün çok kısa olduğunu ve aylık ücret gibi maliyetlerle sunulduğunu belirten Koala kurucusu Furkan Baskak kendi ürünlerinin 3 aylık pil ömrüne sahip olduğunu ve aylık ücret talep edilmediğini belirtiyor.


Minik bir anahtarlık görünümünde olan Koala kişiselleştirilerek evcil hayvanınıza tasma şeklinde takılabiliyor. İstenildiğinde Koala’nın arka yüzüne kendi iletişim bilgilerinizi yazdırabiliyorsunuz.

GPS üzerinden bulunduğu noktanın konumunu paylaşan Koala’nın iOS ve Android platformlar için geliştirilmiş ücretsiz yazılımı sayesinde evcil hayvanınızın en son sinyal gönderdiği noktayı görebiliyorsunuz. Böylece evcil hayvanınızı daha kolay bulma imkanınız oluyor. Ayrıca bu yazılım üzerinde evcil hayvanınızın profilini oluşturup kayıp olması ve bulunamaması halinde profile “Kayboldu” şeklinde bir işaret koyup yazılımın diğer kullanıcılarına uyarı gönderebiliyorsunuz. Yazılımı kullanmak için Koala ürününe sahip olma zorunluluğu olmadığı için çevrenizdeki duyarlı insanlara bu uygulamayı kullanmalarını tavsiye edip platformun daha geniş bir kitle tarafından kullanılmasına destek olabilirsiniz. Böylece olası kayıp durumlarında daha çok insandan yardım almanız mümkün.

Koala projesi Arıkovanı‘nda henüz %20 başarı sağlamış durumda.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...