Kişiye özel mobil kurye hizmeti Ulak gözünü Amazon’a dikti

Çay Kahve İnsan’ın bu hafta bizlerle tanıştırdığı girişim Ulak, akıllı telefonlar üzerinden motorlu kuryeye ihtiyacı olan insanlarla güvenilir kuryeleri buluşturan bir uygulama.

Sabri Sami Toker reklamcılıkla iştigal ettiği dönemlerde yaptığı seyahatlerde sık sık kullandığı Uber’e benzer bir girişimin peşine düşmüş ve bir çok fikrin arasından eleyerek Ulak’ı kurmuş.


Ulak sayesinde cep telefonunuzdaki uygulamayı kullanarak A noktasından B noktasına motorlu kuryelerle yapabileceğiniz her türlü taşımayı zahmetsizce ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin; oruçlu oruçlu markete girdiniz ve ne bulduysanız aldınız, taşımak için takatiniz de kalmadı. Ulak, marketten, eczaneden, nalburiyeden herhangi bir siparişinizi istediğiniz noktaya taşıyabiliyor.

Uygulama üzerinden kuryenin anlık olarak nerede olduğunu görebilir, kredi kartıyla ödemeyi, hizmet sonrası kuryeyi değerlendirmeyi de yine cep telefonunuzdan yapabilirsiniz.

Normal, Express ve VIP kurye seçenekleri ile İstanbul, Bursa ve Ankara‘da faaliyette olan girişimin büyük ve güzel bir hedefi var. E-ticaret devi Amazon’un 2018-2019 yıllarında Türkiye’de faaliyet göstereceğini değerlendiren Ulak, tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde hizmet ağını genişleterek Amazon’un gün içi teslim hizmetlerinde destek vermeyi hedefliyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...