Instagram canlı yayınları kaydedilebilecek

Instagram başka bir sosyal medya uygulaması olan Snapchat’ten aşırdığı Stories / Hikayeler bölümünden sonra Facebook’taki gibi canlı yayın özelliğini de bünyesine eklemişti. Yayınlandıktan 24 saat sonra ortadan kaybolan bu videolar için artık durum değişiyor.

Artık Instagram üzerinde yapılan canlı yayın videolarını kaydetmek mümkün. Bunun için yayın sona erdiğinde sağ üst köşede beliren kaydet butonuna dokunmak yeterli. Video 24 saat sonra yine Instagram hesabınızdan kaybolacak ancak telefonunuzun hafızasına kaydedilmiş olacak. Dolayısıyla bunu Instagram’a yeniden yüklemenizi engelleyecek herhangi bir sınırlama bulunmuyor.


Video sadece yayını yapan kişi tarafından kaydedilebileceği için canlı yayın sırasında pişman olacağınız bir durum ortaya çıktıysa izleyenler kaydedemeyeceği için fazla endişelenmenize gerek yok.

Ne yazık ki bu özellik sadece videoyu kaydetmeye yarıyor. Yayın sırasında yapılan yorumlar, fırlatılan “beğeni”leri saklamanın bir yolu yok. Ayrıca kaydetme butonu yayın biter bitmez ortaya çıktığı için dokunmayı unutursanız geri dönmek maalesef mümkün değil.

Instagram blogunda paylaşılan yeni özellik son güncellemeyle hem iOS hem de Android kullanıcıları için aktif durumda.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...