Hyundai mevcut müşterilerine ücretsiz Apple CarPlay ve Android Auto güncellemesi sunuyor

Hyundai CarPlay

Hyundai mevcut müşteriler için ücretsiz Apple CarPlay ve Android Auto güncellemesi sunuyor. Yazılım bir flash sürücüye indirildikten sonra 8-inç dokunmatik ekrana sahip navigasyonlu 2015 Sonata ile Sonata veya Genesis’e yüklenebiliyor. Aynı zamanda navigasyonlu 2016 Sonata, Genesis, Elantra GT ve Tucson için ve navigasyonlu 2017 Santa Fe Sport ve Santa Fe için de bu uygulama geçerli.

CarPlay ve Android Auto araçlardaki dokunmatik ekran üzerinden akıllı telefonlardaki navigasyon, müzik, sms gibi uygulamalara kolay bir şekilde erişim sağlıyor ve telefon çağrılarına kolayca yanıt verilebiliyor. Bu sistemleri kullanmanın bir avantajı da dokunmatik ekranı kullanmak zorunda olmamak. Her iki marka için de gelişmiş sesli yanıt sistemi sayesinde dokunmaksızın telefon açabilir, sms gönderebilir, adres tarifi isteyebilirsiniz.


Hyundai CarPlayHyundai sahipleri araç kimlik numarası ve bir USB bellek (ya da navigasyon cihazlarında kullandıkları SD kart) yardımı ile myhyundai.com adresinde belirtilen adımları takip ederek güncellemeyi yapabilirler. Hyundai yetkilileri ayrıca bir “kendin yap” videosu da yayınlanacağını duyurdu.

Download süresi pek çok model için 1-3 saat arası değişirken 2016 Sonata, Elentra GT ve 2017 Santa Fe için sadece için 15-30 dakika sürüyor. Yükleme zamanı ise 20-40 dakika arasında değişiyor.

Güncellemeler yetkili servisler üzerinden işlem ücreti mukabilinde de yapılabilir.

Hyundai yetkilileri Sonata Hybrid,Veloster and Azera için de yakın zamanda CarPlay ve Android Auto ile ilgili bir duyuru yapılacağını belirtti.

Aşağıdaki videoda CarPlay’in kısa bir tanıtımı mevcut.

Kaynak: Autonews

 

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...