Hudly projektör ile otomobilde Head Up Display (HUD) konforu – video

Bir Kickstarter projesi olan Hudly Projektör ODB2 portu bulunan her araç için şimdiye kadar denenen pek çok harici Head Up Display (HUD) sisteminden daha iyisini vaad ediyor.

Diğer HUD projeleri de doğrudan araç ön camına veya özel şeffaf bir panele görüntüyü ters bir şekilde yansıtma taktiğine dayanıyor. Ancak Hudly’i diğerlerinden ayıran fark görüntünün bir projektör sayesinde dikiz aynası seviyesinden özel bir cama yansıtılmasında yatıyor. Rakipleri yatay durumdaki cep telefonundan veya özel bir ekrandan yansıma yoluyla görüntü elde ettiği için sürücü yatay durumda olan cihazı da rahatlıkla görebiliyor ve bu görüntü dikkat dağıtabiliyor. Ayrıca görünüm olarak da sağlam bir izlenim vermiyor. Zira yansımanın kaynağı herhangi bir tümsekte yerinden fırlayabilir.


Hudly projektörü görüntüyü tepeden aşağıya yansıttığı için sürücünün projektörün kendi ekranını görme ihtimali yok. Ayrıca iyi bir kablo montajıyla projektörün kablosunu konsolun arkasından geçirip direksiyonun altındaki ODB2 portuna bağlamak mümkün.

Sistem ODB2 portu üzerinden doğrudan araç verilerini alıp kendi ekranında gösterebildiği gibi kablo bağlantısıyla akıllı telefonun ekranını da yansıtabiliyor. Böylece telefonunuzdaki en sevdiğiniz navigasyon uygulamasını çalıştırıp Hudly panelinde görüntüleyebiliyorsunuz.

Kickstarter projesi başarıyla fonlanırsa 199 dolara Aralık ayından itibaren satılmaya başlanacak.

hudly projektor

hudly sistemi

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...