Hayallerinizdeki domaine yerli girişim Dofo.com ile sahip olun

350 milyondan fazla alan adına ait bilgileri ücretsiz şekilde sunan yerli girişim Dofo.com yepyeni versiyonuyla küresel pazar tanıtımlarına başladı ve YC Startup School programından sonra dünyanın en önemli teknoloji firmalarından Digital Ocean’ın Hatch programına kabul edilen sayılı girişimlerden biri oldu.

12 milyar dolarlık alan adı endüstrisinin Google’ı olmaya aday olan dofo.com, farklı platformlarda satışta olan 40 milyon alan adını bir araya getirmekle kalmıyor kayıtlı tüm alan adlarına dair bilgilere ücretsiz şekilde erişme imkânı sunuyor. Yenilenen arayüzüyle çok daha kolay bir kullanım sunan Dofo.com, istenilen alan adının en hızlı şekilde satın alınmasını sağlıyor.


Tüm alan adları burada!

Açıldığı ilk günden itibaren kayıtlı alan adları hakkında detaylı ve güncel bilgiler sunan Dofo.com, yeni versiyonunda kullanıma sunduğu takip özelliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Ziyaretçiler istedikleri alan adının sayfasındaki takip (follow) butonuna tıklayıp e-postasını bırakıyor ve o alan adının kayıt yenileme, satış, fiyat değişimi ve kayıt süresi bitişi gibi bir çok bilgiye erişebiliyor. Kısacası kullanıcılar satın almak istediği veya ilgilendiği alan adını yine ücretsiz şekilde yakın markaja alabiliyor.

Dikkat çekici trendler

Alan adları sektöründeki tüm hareketleri takip ve analiz eden dofo.com’un yeni ve iddialı özelliklerinden biri de Trendler. Kullanıcılar Trend sayfalarında en çok kaydedilen kelimeleri, en çok tercih edilen uzantıları, en yüksek fiyatlı satışları görebiliyor. Ayrıca aradıkları kelimenin zamana göre ne kadar popüler olduğunu görebiliyor.

Dofo.com CEO’su Macit Tuna, dünyanın en önemli sunucu platformlarından Digital Ocean’ın Hatch programına Türkiye’den kabul edilen ilk girişim olduklarını söylüyor ve 1 yıl için karşılıksız 100 bin dolar tutarında bir destek aldıklarını paylaşıyor. Y Combinator’ın Startup School programına da kabul edilen Dofo.com, bundan sonra yurtdışı tanıtım çalışmalarına daha fazla ağırlık verecek ve küresel pazarda adından daha fazla söz ettirmek için çalışacak.

Dofo.com, 2019’da platforma alan adı türetme özelliğini ve yeni dil desteklerini eklemeyi planlıyor. Tohum yatırımla yola koyulan Dofo.com, beş kişilik ekibini genişletmek için yatırım görüşmelerini de sürdürüyor.

Beş kişilik deneyimli bir ekip tarafından geliştirilen Dofo.com, “Tüm alan adları burada: Keşfedin!” sloganıyla alan adı arayan herkesin ilk adresi olmayı hedefliyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...