Hasbro’dan kendi kendine dönüşebilen çok gerçekçi Transformers oyuncağı: Optimus Prime

80’lerin efsanevi çizgifilmlerinden olan Transformers her ne kadar gerçekçi bir şekilde 3D olarak defalarca sinemaya uyarlansa da bugüne kadar etiyle kemiğiyle kendi kendine robota dönüşebilen bir halde fiziksel olarak karşımıza çıkmamıştı. Ta ki Robosen – Hasbro ortaklığıyla geliştirilmiş bu Optimus Prime’i görene kadar.

Nisan ayında 699 dolar gibi yüksek bir fiyata piyasa çıkan Transformers oyuncağı şu an 749 dolardan ön sipariş verilebiliyor. En erken teslimatlar 2022 baharında yapılacak.


Koleksiyoncuların çok beğeneceği bu pahalı oyuncak oldukça kaliteli malzemelerden üretilmiş ve üzerinde 27 ayrı servo motor barındırıyor. Yaklaşık 48 cm boyundaki Optimus Prime toplam 5 bin parçadan oluşuyor ve hareketleri yerine getirebilmek için 60 mikroçip kullanıyor. Hareketleri gayet seri bir şekilde yapabilen robot sesli komutları algılayabiliyor ve toplam 50 farklı figür yapabiliyor.

Sesli komutların dışında mobil uygulaması üzerinden de robota komut verilebiliyor. Kamyona dönüştüğünde tekerlekleri ile normal seyir yapabilen robot original Optimus Prime seslendirmeni Kanadalı Peter Cullen’in sesiyle konuşuyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...