Günsel: 20 Şubat, 2 model, 1 marka

Kuzey Kıbrıs’ın yerli elektrikli otomobil projesi Günsel’de geri sayım devam ediyor. Firmanın tanıtacağı otomobillerden birinin özel ayna tasarımı ortaya çıktı. Daha önce TOGG da tanıtımına günler kala parça parça küçük tasarım ipuçları yayınlamıştı.

Firmanın web sitesinde ifade edilen bilgiye göre 2016’da konsept tanıtımı yapılan iki kapılı B9 modeli yıllık 2 bin araç kapasitesi ile seri üretime hazır durumda. 20 Şubat’ta hem bu model tanıtılacak hem de Avrupa’da son derece popüler olan mid-size SUV segmenti modeli olan J9’un konsept tasarımı açıklanacak. Günsel, 2025’de yıllık 20 bin araba üretmeyi planlıyor.


Projenin kurucusu ve Ar-Ge çalışmalarının başkanlığını yürüten Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, 109 mühendisin 10 yıl süren çalışmaları sonucunda üretim aşamasına gelen Kuzey Kıbrıs’ın yerli ve milli otomobili Günsel’in ilk modeli B9’un yollara çıkması için gün saydıklarını dile getirdi.

Dikiz Aynaları KKTC Bayrağını Simgeleyecek…

Yenilikçi ve teknolojik bir iç tasarımı olan J9’un dış tasarımında da arabanın Kuzey Kıbrıs’a ait yerli ve milli bir otomobil olduğunu gösterecek yansımalar olacak. Aracın dikiz aynaları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağı ve renklerini yansıtacak şekilde tasarlandı.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...