Güney Kore’den minik sevimli bir suv: Hyundai Casper

Güney Koreli otomotiv firması Hyundai son yıllarda yükselen SUV / Cross araçlarına yeni modeller eklemeye devam ediyor. Ülkemizde birden çok modelle piyasada olan Hyundai minik ve sevimli bir SUV olan Hyundai Casper modelini görücüye çıkardı.

A segmentinde konumlanan Hyundai Casper neo-retro tasarım çizgilerini barındırıyor. Diğer modellerine benzer olarak ön kısımda iki ayrı konumda ışıklandırma grupları yer alıyor. Tavan rayları ve plastik dodikler aracın SUV/Cross görünümünü destekliyor.


Hyundai Casper 3595 mm uzunluğa, 1595 mm genişliğe, 1575 mm yüksekliğe ve 2400 mm aks mesafesine sahip. Türkiye’de satışta olan A segmentindeki i10 modeline göre daha uzun aks mesafesi ve yükseklik sunuyor.

Aracın iç tasarımı Hyundai’in elektrikli model Ioniq 5’i andıran detaylara sahip. 8″ multimedya ekranı bulunan araçta 4.2″ dijital kadran sadece üst paketlerde yer alıyor.

i10 ve Picanto ile aynı platformda üretilen Casper 1.0 lt 75 beygir atmosferik ve 100 beygir turbo motor seçenekleri var. Aktarma olarak 5 ileri manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri sunuluyor.

Hyundai Casper Güney Kore’de 11800 dolar fiyata satılacak.

Kaynak: Log

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...