Dyson akıllı vantilatörler havayı ısıtıyor, soğutuyor ve temizliyor

Dyson en son akıllı vantilatörü Dyson Pure Cool Link modelinde daha önceki ürünlerinde ne özellikler varsa hepsini bir araya getirmiş görünüyor.

WiFi bağlantısı da olan bu pahalı vantilatör ortamı soğutuyor, ısıtıyor ve havayı temizliyor. Ayrıca ev ağınıza bağlanarak herşeyi cep telefonunuz üzerinden yönetmenizi sağlıyor.


Cihaz havayı alt kısımdan emerek ısıtma ya da soğutma işlemi yapıyor. Ayrıca HEPA cam filtresi ile havayı formaldehit, toz, ölü deri ve polen gibi zararlı partiküllerden  %99.95 oranında temizliyor.

dyson

Dahili termostatı sayesinde hava sıcaklığını sabit tutabilen bu ürün tabii ki bir klima değil. Bu nedenle aşırı sıcak günlerde serinlemeyi sağlamayacaktır.

Ürünün uygulaması fan hızı ve ortam sıcaklığı gibi değerleri değiştirmenizi, belli bir saatte kapanması için sayaç çalıştırmanızı sağlayabiliyor. Ayrıca hava temizlik durumu da uygulama üzerinden gözlemlenebiliyor. Böylece ne sıklıkla havayı temizlemesi gerektiği belirtilebiliyor. Filtre değişimi zamanı geldiğinde uygulama kullanıcıya bildirim gönderiyor.

Dyson Pure Hot + Cool Link 5 Eylül’den itibaren İngiltere’de 500 pound‘a satılacak. Bir gün sonra ABD satışları başlayacak ürünün bu ülkedeki fiyatı ise 600 dolar olacak.

Kaynak: Engadget

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...