Dünyanın en küçük osiloskobu ile tanışın: Minis

Bir grup genç Türk mühendis, temel işlevi elektrik gerilimindeki zamana bağlı değişimi göstermek olan osiloskop cihazına herkesin rahatça ve çok daha düşük maliyetlerle ulaşmasını sağlayacak bir projeye imza atarak mikrodalga fırın büyüklüğündeki hantal cihazı avuç içine sığacak hale getirdiler ve ortaya Minis çıktı.

Elektronikçiler için olmazsa olmaz bir cihaz olan osiloskoplar pahalı fiyatlarının yanısıra günümüzde her yanımızı saran “akıllı” ve “mobil” donanımlara nazaran oldukça ilkel kalıyor. Minis, osiloskopların bütün olumsuz yanlarını ortadan kaldırarak günümüzde hemen herkesin sahip olduğu akıllı cep telefonunu bir osiloskoba dönüştürüyor.


Minis yukarıda bahsedilen faydalarının yanısıra osiloskoplardaki karmaşık yapıyı ve bundan kaynaklanan öğrenme zorluğunu da ortadan kaldırmayı hedefliyor. Minis’de osiloskop cihazındaki onlarca düğme yerine akıllı telefon üzerinde çeşitli parmak hareketleriyle çalışabilecek bir arayüz kullanılıyor.

Bilhassa öğrenciler ve maker’lar için bulunmaz bir nimet olan Minis osiloskobunu Arıkovanı platformunda destekleyebilir ve Nisan 2019’tan itibaren teslim almak üzere sipariş verebilirsiniz.

Minis’i üreten Compocket ekibine buradan ulaşabilirsiniz.

Minis arayüzü parmak hareketleri ile kullanılabiliyor

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...