Datassist “Engel Tanımayan Bordrocular” yetiştiriyor

Türkiye’nin ilk bordro outsourcing firması Datassist, İşkur desteğiyle “Engel Tanımayan Bordrocular” programını hayata geçirdi.

Üretmeyi ve gelişmeyi hedefleyen ancak iş hayatında deneyim şansı bulamayan bedensel engellilere meslek kazandırmak amacıyla başlatılan proje hizmet içi eğitim modeli olarak gerçekleştiriliyor.


Önceki dönemde İşkur projesi kapsamında 40 kişilik bir gruba meslek kazandıran şirket, bu yıl 22 kişilik bir grubun eğitimlerini tamamladı. Ayrıca 16 kişilik engelli grubunun eğitimleri de devam ediyor.

Engel Tanımayan Bordrocular eğitiminden kimler yararlanabiliyor?

Bedensel engelliler, görme, konuşma veya duyma problemi olanlar, otistik ya da diyabetik bireyler Engel Tanımayan Bordrocular eğitimlerine katılabiliyor.

Programı tamamlayanlar geleceğin bordro uzmanı adayı olarak ‘Datassist PayOps’ (Payroll Operations) adındaki operasyon gruplarına yerleştiriliyorlar. Bu kişiler eğitimin hemen ardından hizmet sürecine dahil oluyor. Programı tamamlayan ve gruplara dahil olan katılımcılar tüm işlemleri bordro uzman ve yöneticiler tarafından kontrol edilerek, Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük kurumlarına hizmet verme şansını yakalıyor.

Yaklaşık 3 ile 6 ay arasında hizmet içi kabiliyetleri gelişen katılımcılar, bordro ve iş kanunu uygulamaları konularında eleman arayışı olan kurumlara yerinde hizmet vermeye başlıyorlar. Yerinde hizmet sürecinde de Datassist ekibi yeni ve güncel bilgilerle, uygulama kabiliyetlerinin devamlılığı için bu çalışanlara destek vermeye devam ediyor.

Eğitimlere Katılabilmek için Tek Kriter: Çalışma, Öğrenme ve Üretme İsteği

Programa katılarak Engel Tanımayan Bordrocular arasında yer almak için öğrenmeye, üretmeye istekli olmak yeterli oluyor. Eğitim öncesi katılımcıların arayışlarına en doğru şekilde cevap verebilmek için, kişilik analizi testleri ve birebir mülakatlar gerçekleştiriliyor. Herhangi bir lise veya üniversite eğitimine sahip bireyler, bu programın sonunda topluma yararlı ve kendilerine güvenli birer meslek sahibi olarak çıkmayı hedefliyor.

Datassist uzmanları, iş yaşamında talep edilen birçok yetkinliğin arkasında, zamanında neden şart koşulduğu unutulmuş işe alım kuralları olduğunu belirterek, bordrolamanın üniversitede öğrenilebilecek bir iş alanı olmadığının ve herkesin eğitimlerden yararlanarak iş dünyasının kapılarını aralayabileceğinin altını çiziyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...