Codela yazılımcıların programlama yeteneklerini ölçüyor

Çay Kahve İnsan kanalının bu hafta “Ben Girişim” başlığı altında misafir ettiği Codela yazılımcıların programlama yeteneklerini online kodlama sorularıyla ölçmeyi sağlıyor.

İşe alımlarda başvuran kadar başvuruyu değerlendirecek kişinin de önemli olduğunu farkeden girişimciler bunu bir standarda oturtmak için kolları sıvar ve bu girişimi kurarlar. Platformu hem yazılımcı adayları hem de şirketler kullanabiliyor. Yazılımcılar uygulama yeteneklerini platform üzerinde sorular çözerek geliştirirken şirketler de kendilerine başvuran adayları kolay ve hızlı bir şekilde her aday için eşit şartlarda değerlendirmeye tabii tutabiliyor.


Şirketler Codela’yı üç farklı şekilde kullanabiliyor. En hızlı çözüm olarak yeteneklere göre önceden hazırlanmış testleri adaylara uygulayabiliyorlar veya Codela soru bankasından kendileri sınav oluşturabiliyorlar. Eğer isterlerse çok beğendikleri ve vazgeçmek istemedikleri kendi hazırladıkları sorular varsa bunları da platforma girip kendi sınavlarını kendi sorularıyla oluşturabiliyorlar.

Codela

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...