Çay Kahve İnsan’da bu hafta: Toptalent.co

Girişimleri tanıtan girişim Çay Kahve İnsan YouTube kanalı geçtiğimiz hafta kendisi bir kanala konuk olmuştu. O nedenle geçtiğimiz haftayı pas geçtik. Bu hafta bizimle tanıştırdıkları girişim şirketleri, genç profesyonelleri ve yeni mezunları çok yakından ilgilendiriyor: Toptalent.co

“Türkiye’nin yenilikçi kariyer platformu” olarak kendilerini ifade eden Toptalent.co, şirketler ile genç profesyoneller, yeni mezunlar ve öğrenciler arasında bir köprü görevi üstleniyor. İş hayatına ilk kez atılan öğrenci ve yeni mezunlara “kariyer tavsiyeleri” ve “kariyer koçluğu” sunarak deneyim, rehberlik ve networking ihtiyacını karşılamayı amaçlıyor. Ayrıca platform üzerinden şirketler de on binlerce yeteneğe hızlı bir şekilde ulaşabiliyor.


Nisan 2014’de temelleri atılan girişim Ahmet Yüce ve Mehmet Aksu tarafından kuruldu. Kariyer odaklı bir ekosistem oluşturup yaşayan, büyüyen organik bir yetenek platformuna dönüştürmeyi planlıyorlar. Türkiye’de hedeflerine ulaştıktan sonra globale açılmayı planlıyorlar.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...