Çay Kahve İnsan bu hafta etkinliklerinize can katacak bir girişimi tanıtıyor: Kutumubu

Hayata değer katan Çay Kahve İnsan kanalı bu kez etkinliklerinize değer katacak bir girişimi sizlere tanıtıyor: Kutumubu.

Kutumubu aslında Sofyo Dijital firmasının bir markası. Etkinliklere dijital çözümler sunan ve böylece etkinliklerin sosyal medyada duyulmasını, marka bilinirliğinin artmasını sağlayan sistemleri kiralayan bir girişimden bahsediyoruz.


Kutumubu markasının altında Photobox, Gifbox, Greenbox, Fashionbox, Selfiepod, Hashtagwall gibi çeşitli hizmetler var. İsimlerden de anlaşılacağı üzere Sofyo Dijital sadece yerli bir girişim olmakla kalmayıp dünya geneline açılmayı planlıyor. Hatta Londra’da bir partner firma üzerinden ürünlerini sunmaya başlamışlar bile.

Neler yapıyorlar?

Kutumubu etkinliklerinize, dijital pazarlama çözümleri sunuyor. Katılımcılarınızın eğlenerek, fotoğraflarını, giflerini sosyal medyada olabildiğince çok paylaşacakları sistemler geliştiriyorlar. Bu sayede markanızın etkinlikleri sadece etkinlik alanında kalmayıp, sosyal medyada da binlerce kişi tarafından duyulmuş oluyor.

Kutumubu ismi nerden geliyor?

“Kutumubu ismini koyma nedenimiz aslında oldukça komikti 🙂 İlk sistemi ürettiğimizde, isim bulma çabalarında her gören aa ne bu? kutu ya benziyor? bu kutu yu mu yaptınız, bahsettiğiniz kutu bu mu gibi yorumlar almaya başladık. Biz de markamızın ismini Kutumubu diye belirledik. Hem akılda kalıcı, hem de eğlenceli bir isim oldu.

2013 Sonunda markalara da hizmet vermeye başlayan girişim 3 yıl içerisinde 200’den fazla markayla çalışıp 1000’in üzerinde etkinlik tamamladı. Katıldıkları etkinliklerde 75 bin’in üzerinde sosyal medya ve mail paylaşımı ortaya çıkmış oldu.

Şuan 12 kişilik tam zamanlı ve 5-10 kişilik yarı zamanlı bir ekibiple çalışmalarını sürdüren firma günde aynı anda 8 etkinlikte yer alabiliyor. Ayda ortalama 45-50 civarında etkinliğe katılabilen Kutumubu’nun Türkiye pazarında aylık ortalama cirosu 150,000 TL civarında.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...