Yerli otomobil hakkında neler biliyoruz?

Türkiyenin Otomobili Girişim Grubu’nun büyük bir gizlilikle sürdürdüğü yerli otomobil konusunda bu yılın sonuna doğru bir kamuoyu bilgilendirmesi bekleniyor. Geçtiğimiz haftalarda devlet kademesine yapılan basına kapalı sunumda aracın tasarım detayları bize yansımasa da yetkililere gösterildi.

DonanımHaber sitesinin teknoloji editörlerinden Erdi Özüağ, kendi YouTube kanalında yayınladığı videoda yerli otomobilin pek bilinmeyen detaylarını anlattı.


TOGG CEO’su Gürcan Karakaş

3. Seviye otonom teknolojisine sahip elektrikli bir C-SUV olması planlanan Türkiye’nin Otomobili hakkında Özüağ’ın vurguladığı şu nokta dikkat çekiyor: Girişimin başındaki isim Gürcan Karakaş, 2004-2007 arasında yürüttüğü Bosh Türkiye Genel Müdürü görevinden sonra Bosh’un Almanya’daki merkezinde Kıdemli Başkan Yardımcısı görevini yürütüyordu. Günümüz piyasasındaki hemen hemen bütün otonom araçların özel donanımları NVidia-Bosh ortaklığında geliştiriliyor. Bu anlamda Karakaş’ın Bosh’u çok iyi tanıyor olması girişimin başındaki ismin doğru bir tercih olduğunu gösteriyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...