Yeditepe Üniversitesi’nden epilepsi hastaları için mobil uygulama: Yeditepe EpilepsiSiz

Yeditepe Üniversitesi ve G Boson Interactive işbirliği ile hazırlanan epilepsi hastalarına özel Yeditepe EpilepsiSİZ isimli mobil uygulama uzun bir süredir yayında.

Türkiye’de 1 milyona yakın epilepsi (sara) hastası bulunuyor. Android ve iOS platformları için hazırlanan uygulamada bu hastaların tedavisinde analiz amaçlı kullanılabilmesi için hastaların çeşitli verilerini kayıt edebilmeleri ve hastalıkla ilgili doğru kaynaklara erişmeleri sağlanıyor.


Uygulamadaki Epilepsi Günlüğü, Kriz Video Kaydı gibi bölümler yardımıyla bu bilgiler toplanabiliyor. Hastalar acil durumda ulaşılması gereken sağlık uzmanlarını bu uygulamaya kaydedip gerektiğinde hızlı erişim sağlanabiliyor. Ayrıca epilepsi hakkındaki yeni tıbbi gelişmeler de uygulama üzerindeki haberlerden takip edilebiliyor.

Uygulama üzerinden oluşturulan kayıtlara www.yeditepeepilepsisiz.com web sitesi ile de erişilebiliyor. Site ve uygulama üzerinden de hastalığın teşhis ve tedavisi için gerekli bilgilere ve videolara ulaşılabiliyor.

Yeditepe EpilepsiSiz projesi Sağlık Bilişimi Derneği’nin geçen yıl düzenlediği Uluslararası Sağlık Bilişimi Zirvesi’15 etkinliğinde Jüri Özel Ödülü aldı.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...