Wikipedia kurucularından Jimmy Wales’ın Twitter hesabı hacklendi

Meşhurların sosyal medya hesaplarına saldırılar devam ediyor. Bu kez Wikipedia’nın kurucularından Jimmy Wales‘ın Twitter hesabı hacklendi.

Geçtiğimiz Cumartesi Wales’ın onaylı Twitter hesabından öldüğüne dair #RIPJimmyWales hashtagi ile “RIP Jimmy Wales, 1966-2016” şeklinde bir mesaj yayınlandı.


Sosyal medyada Wales’in akıbeti hakkında ortalığı karıştıran bu mesajdan bir süre sonra bu kez “Wikipedia’daki herşeyin yalan olduğunu teyit ederim. OurMine gerçektir!” manasında bir başka mesaj daha geldi ve Wales’ın Twitter profil sayfasındaki yazı “OurMine tarafından hacklendi” manasında değiştirildi.

OurMine şimdiye kadar Mark Zuckerberg (Facebook’un kurucusu), Evan Williams (Twitter’ın kurucu ortağı), Sundar Pichai (Google CEO’su) ve Twitterin bizzat kurucu ortağı olan Jack Dorsey’in de olduğu pek çok kişinin sosyal medya hesabını hackledi.

Jimmy Wales

Jimmy Wales’ı gözünüz bir yerden ısırıyorsa hemen hatırlatalım. Geçtiğimiz yıllarda Wikipedia’da bağış toplamak için sitenin en üstünde ağlamaklı bir yüz ifadesiyle yer alan fotoğrafını mutlaka görmüşsünüzdür. Zamanında Internette oldukça popüler olan bu fotoğrafın değişik versiyonları bol bol kullanılmıştı.

jimmy wales

Kaynak: Mashable

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...