Twitter kendi “hikayeler” özelliğini test ediyor: Fleets

Twitter kendi “hikayeler” özelliğini test etmeye başladı. Şirketin dün duyurduğu habere göre Fleets adını verdiği bu farklı paylaşım formatı Brezilya’da test ediliyor. Twitter’dan farklı olarak bu Fleet’lerde beğeniler, cevap vermeler ve retweet özelliği yok. Ayrıca diğer sosyal medya uygulamalarının “hikaye/story” özelliklerinde olduğu gibi bunda da paylaşımlar 24 saat sonra kaybolacak.

Fleet’leri görebilmek için kullanıcıyı takip etmek gerekmiyor. Profiline tıklayarak Fleet’lerine ulaşmak mümkün. Bunun dışında aramalarda görünmeyecek ve başka sitelerde embed olarak paylaşılamayacak.


İlk olarak Snapchat tarafından popüler hale gelen hikayeler özelliği, artık Instagram, Facebook, WhatsApp, YouTube ve diğerlerinde de var. Spotify da kısa bir süre önce hikayeler benzeri bir özelliği test ettiğini açıkladı. Microsoft’un Skype’ı bile bu özelliği deneyenler arasında.

Twitter, Fleets ile tweet atmayan kullanıcıları hedefleniyor. Bu kullanıcılar Twitter’ın kamusal doğasından rahatsız oluyorlar. Bu kapsamda Twitter, Ocak ayında düzenlenen CES fuarında Tweet’lerinizin kitlesini belirlemek için yeni kontrolleri test edeceğini söylemişti.

Kaynak: Techcrunch

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...