Snapchat günlük kullanımda Twitter’i geçti

Snapchat Twitteri Geçti

Günde 150 milyon kişinin kullandığı mesajlaşma uygulaması Snapchat bu popülaritesi ile günlük kullanımda Twitter’ı geride bıraktı.

Henüz 4 yaşındaki uygulama gençler arasında hızla yayılıyor. Snapchat’in geçtiğimiz Aralık ayında 110 milyon günlük kullanıcısı vardı.


2006’da kurulan Twitter ise Bloomberg’in analistlerinin tahminlerine göre  günde 140 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Twitter bir zamanlar en büyük sosyal network olan Facebook’tan ardında geliyordu fakat sonradan Facebook’un diğer uygulamaları olan Instagram, Messenger ve WhatsApp tarafından geçildi.Snapchat insanların birbirlerine açıklamalı selfie’ler ve kısa videolar göndermeleri için oluşturuldu. Bu uygulamayla insanlar yüzlerini bir başkasıyla değiştirebiliyor, bir köpek yavrusuna benzetebiliyor veya ağzından gökkuşağı dökülebiliyor. (Mart ayında Facebook Masquerade isimli benzer foto-manipülasyon araçları sunan yapan bir girişimin arkasında olduklarını söyledi.)  Snapchat’in diğer uygulamalardan en belirgin farkı bütün paylaşımlar sadece 24 saat kalıp, sonrasında kaybolması.

Bir konferansta Snapchat için “çok modern” tabiri kullanan Twitter Ceo’su Jack Dorsey Twitter’in zaman zaman kafa karıştırıcı olduğunu kabul etti.. Bu artık onun düzeltebileceği bir husus..

Kaynak: Bloomberg

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...