Monster Gaming Notebook Modelleriyle Yepyeni Dijital Dünyaları Keşfe Çıkın

Oyun endüstrisinde köklü değişimlerin meydana geldiği son birkaç yılda, konsollara özel olarak üretilen oyunlardan bazıları, PC için dijital oyun dağıtım hizmeti sunan platformlarda da boy gösteriyor. Artık bazı oyunların konsollara özel (exclusive) olma devri yavaş yavaş kapanmaya başlarken oyun dağıtım şirketlerinin tekil bazda oyun satmak yerine doğrudan abonelik sistemine geçmeleri ve bu kapsama PC oyuncularını da dâhil etmeleri, gaming notebook sahibi olmayı önemli hâle getiriyor. Zira önceleri tek tek alınan ve oyun tutkunları oldukça maliyetli olan oyunların birçoğuna, abonelik sistemleri aracılığıyla abonelik süresince sınırsız şekilde ulaşılabiliyor. Bu süre zarfında oyunlar defalarca bitirilebiliyor ve online oyun olanaklarından yararlanılabiliyor.

Online Diyarlar Kalabalıklaşıyor, Oyunların Sistem Gereksinimleri Artıyor

Online olarak başka oyuncularla bir arada oynanabilen yapımların en eğlenceli yanı, bu oyunları çıktıkları dönemde sıcağı sıcağına deneyimleyebilmek oluyor. Gaming notebook edinen ve oyunları çıktığı dönemde oynayan oyuncular, tıka basa dolu olan sunucular sayesinde beklemeksizin oyunlara katılabiliyor, muhtemel hile ve benzeri olumsuzluklar oyunlarda baş göstermeden önce oyunu doyasıya ve adaletli şekilde oynayabiliyor. Çok oyunculu yapımların sisteme getirdiği işlem yükünü de devre dışı bırakabilen gaming notebook sahipleri, zaten yeterince güçlü işlemci, ekran kartı ve belleklerle donatıldığı için oyunların yaşatabileceği teknik sorunları görmeksizin oyun deneyimlerini en üst noktada devam ettirebiliyor.


Monster Abra A7

Oyun Bilgisayarı Sahipleri İçin “Çalıştırır mı?” Soruları Geride Kalıyor

Bir oyuncunun oynadığı oyuna konsantre olup başarı elde edebilmesi için öncelikle zihninin rahat olması gerekiyor. Hemen her oyuncunun hayatında, bilgisayarının oyunları çalıştırmakta güçlük çektiği, bu nedenle oyuncuların, oyunun grafik ayarlarından ve çözünürlüğünden feragat etmek zorunda kaldıkları da biliniyor. Böyle durumlarda oyuncuların motivasyonları azalabiliyor, oyun deneyimleri bekledikleri seviyede olamayabiliyor ve nihayetinde oyunda başarısızlık kaçınılmaz hâle geliyor. Bu da beraberinde, aslında stresten uzaklaşma aracı şeklinde değerlendirilen oyunların, yeni bir stres kaynağına evrilmesiyle sonuçlanıyor. Bunun önüne geçmek içinse gaming notebook edinmek yeterli oluyor. Yeni nesil oyunlar, ne kadar sistem zorlayıcı şekilde tasarlansa da, oyundaki karakterler kaç yüz bin poligondan oluşsa da, kaplamalar ne kadar grafik belleği kullansa da zaten gaming notebook modelleri bu oyunlar için fazlasıyla güçlü olduğu için oyuncular bu tür “teknik” ayrıntıları düşünmek zorunda kalmıyor. Yalnızca oyunlarına odaklanıp online arenalarda başarı kazanıyor ve oyunların sunduğu etkileyici senaryolar aracılığıyla yeni dünyalar keşfetmeye başlıyor.

Gaming Laptop Modelleriyle En Yeni Oyunları 4K Çözünürlükte Oynamak Mümkün

Oyuncu bilgisayarı laptop modelleri, gelişen teknolojiler sayesinde masaüstü bilgisayarlarda kullanılan işlemci ve ekran kartı gibi birimlerle donatılabiliyor. Aynı zamanda gelişmiş panel teknolojileriyle etkileyici ekranlara da kavuşan modern gaming notebook çeşitleri, 4K çözünürlükte görüntüler oluşturabiliyor. Halihazırda güçlü donanım bileşenlerine gamer notebook çözümleri, 4K gibi yüksek çözünürlükleri besleyebilecek ekran kartlarına sahip olduğu için yayınlanan en yeni oyunları bu çözünürlükte akıcı şekilde oynamak, olanaklı hâle geliyor. Hatta dileyen kullanıcılar, edindikleri gaming notebook çözümlerine birden fazla monitör bağlayarak çok ekranlı kurulumlar aracılığıyla oyun tecrübelerini farklı noktalara taşıyabiliyor.

Geliştirdiği gaming notebook modelleriyle Türkiye’deki oyun tutkunlarının yakından tanıdığı Monster, donanım özellikleri yenilenen Abra ve Tulpar serisi oyuncu bilgisayarlarıyla dengeleri bir kez daha değiştiriyor. En güçlü işlemci ve ekran kartlarını taşıyan gaming notebook seçenekleri içerisinde, bir oyuncunun gereksinim duyacağı tüm teknik özellikler bulunuyor. Gerek tek tek oyun edinen gerekse farklı abonelik sistemleri aracılığıyla güncel oyunları takip eden oyun tutkunlarının her oyunu akıcı şekilde oynayabilmelerini mümkün kılan Monster gaming notebook modelleri, yeni sahiplerini bekliyor.

Monster Notebook’un oyun bilgisayarı modellerini incelemek için https://www.monsternotebook.com.tr/oyun-bilgisayarlari/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...