Malatya satılık daire fiyatları ne kadar?

Malatya, 786 bin 676 kişilik nüfusu ile Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık ikinci şehri olarak dikkat çekiyor.

Kayısı diyarı olarak bilinen Malatya’nın ekonomisi sanayi ve tarıma dayanıyor. Hızla gelişmeye devam eden kayısı diyarı Malatya’da yeni projeler artış gösteriyor. Aynı zamanda Türkiye’nin büyükşehirleri arasında yer alan bölgede yatırım, ulaşım ve kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor. Gayrimenkul piyasası için önemli bir yere sahip olan Malatya’da hemen hemen her bütçeye uygun konut bulmak mümkün. Peki, Malatya satılık daire fiyatları ne kadar? Malatya’nın konutta kazandıran ilçesi hangisi? İşte Malatya’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için önemli bilgiler…


Malatya satılık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu Temmuz 2018 verilerine göre, Malatya satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, en düşük 94 bin 229 TL, en yüksek 157 bin TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 125 bin 639 TL olarak belirtiliyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Malatya satılık ev piyasasında, son bir ayda satılık konut fiyatları yüzde 1.66 artış gösterdi. Malatya şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.256 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 23 yıl olarak hesaplanıyor.

Malatya kiralık daire fiyatları 348 TL’den başlıyor!

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Malatya kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 348 TL ile 580 TL arasında belirtiliyor. Malatya’da 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kira fiyatı ise 464 TL olarak ölçümleniyor.

Malatya ulaşım olanakları ile adından söz ettiriyor!

Kayısı diyarı Malatya’nın hemen hemen her ilçesinden merkeze kolaylıkla ulaşmak mümkün. Ulaşım olanaklarının fazla olduğu Malatya’da halk otobüsleri, dolmuşlar ve trambüsler (Türkiye’de ilk kez Malatya’ya kurulan toplu taşıma sistemi) kullanılıyor. Diğer taraftan şehirden İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropollere, yaz aylarında da Antalya’ya, Almanya’nın Frankfurt ve diğer Avrupa şehirlerine de uçuşlar yapılıyor.

Malatya’nın konutta kazandıran ilçesi: Yeşilyurt

Malatya’nın en kalabalık ilçesi Yeşilyurt, satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip yerlerin başında geliyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Yeşilyurt satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları yüzde 2.05 artış gösterdi. Yeşilyurt ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.501 TL olurken, geri dönüş süresi 26 yılı buluyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Yeşilyurt’ta satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 112 bin 540 TL ile 187 bin 600 TL arasında değişiyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...