iPhone 8 iris tarama özelliğiyle gelebilir

Yaklaşan iPhone 8 hakkında söylentiler hararetlenmeye devam ediyor. Belki de artık telefonunuzu sadece gözlerinizle açabileceksiniz.

Tayvanlı DigiTimes‘ın belirttiğine göre iPhone 8’de kablosuz sarj ve OLED ekran dışında iris tarama fonksiyonu da yer alabilir. Bu özelliğin uygulama satın alırken veya Apple Pay gibi mobil hizmetlerde kimlik doğrulama işlemini basitleştirmesi bekleniyor.


 

Apple’ın 2018’e kadar göz tarama teknolojisinin telefonlara eklenme planları bulunmadığı fikri yaygındı. Ancak bu özelliğin beklenenden daha erken gelebileceğine dair söylentiler artmış durumda.

MacRumors‘da yer alan haberde Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Apple’ın iris tarayıcı yerine yüz tanıma sensörlerine daha eğilimli olduğu belirtildi.

Bir sonraki iPhone’un üç farklı modelde piyasaya çıkması bekleniyor. Bu doğrultuda her modelde iris taramasının olup olmayacağı belli değil.

iPhone 8’de iris tarama olsun veya olmasın Apple bu teknolojiyi telefonda kullanan ilk üretici olmayacak. Samsung durdurulan Galaxy Note 7 telefonlarında iris tarayıcı teknolojisini kullanmıştı. Galaxy S8’de de bu teknolojinin gelebileceği öngörülüyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...