iPhone 7 çizilme ve bükülme testi – video

Bazılarımız iPhone 7 için bekleyedursun YouTuberlar çoktan cihazları alıp can yakıcı testlere tabi tutmaya başlamış bile.

Jerry Rig Everthing isimli YouTube kanalı iPhone 7’ye zorlu çizilme testi uygulayarak bazı soruların cevaplarını zor yolla öğrenmiş oldu.


En sonda söyleyeceğimizi en başta söyleyelim; maalesef iPhone 7 hala çizilmez değil. Bu telefonu satın alanlar eğer üzücü neticelerle karşılaşmak istemiyorlarsa yine cam koruyucu veya kılıf kullanmaları gerekecek.

Her ne kadar “çizilmez değil” dediysek de videoda telefon camında çizik oluşturmak için kullanılan aletler 6. dereceye kadar çizik oluşmuyor. Ayrıca telefonun arka yüzeyinde de anahtarla yapılan çizikler en başta iz bırakmış gibi görünse de parmakla ovalandığında bu izler ortadan kayboluyor. Ancak keskin aletlerle yapılan çizikler tabi ki çok acı sonuçlar veriyor.

Videonun sonunda telefona bükülme testi de uygulanıyor. Cihaz bükülme testinden başarılı çıkarken test sırasında cam yüzeyi telefona sabitleyen yapışkanların açılmaya başladığı görülüyor.

Hasan Civelek

BT Magazin'in kurucusu. Kitapi kurucu ortağı. Elektronik Mühendisi. 2001'den beri PHP üzerine çalışıyor. Ubit AŞ.'de Ar-Ge direktörü ve PHP/iOS uygulama geliştiricisi olarak görev yapıyor. 2010'dan beri blogger.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...