Instagram CEO’su: Canlı video özelliği gelecek

Instagram CEO’su Kevin Systrom Financial Times’a verdiği röportajda canlı video özelliğinin yakında geleceğini onayladı.

Canlı video özelliği konusunda heyecanlı olduklarını ve Instagram’ın yaptığı işi değiştirebilecek bir gelişme olduğunu vurgulayan Systrom yeni özellik sayesinde insanların beğendiği kişilere kendilerini daha yakın hissedebileceklerini belirtti.


Canlı video özelliğinin nasıl çalışacağı konusunda henüz bir açıklamada bulunulmadı ancak daha önce sızan bilgilere göre Stories bölümünde sıralanan isimlerin yanında canlı video paylaşanların da listelenmesi muhtemel görünüyor.

Instagram’da paylaşılan görseller doğrudan Facebook’ta da paylaşılıyor. Bu mekanizma ters yönden işlemiyor. Canlı video konusunda da Facebook-Instagram arasında buna benzer bir yöntem uygulanabilir.

Canlı video paylaşımı Instagram’ın doğal bir uzantısı gibi düşünülebilir. Çünkü anı paylaşmak üzerine kurulan bir platform. Ancak yeni özellik sayesinde moda restoranlarda canlı kahvaltı videoları görmek gibi bir tehlike de yok değil.

Kaynak: TNW

 

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...