İngiliz Minicilip, Kafa Topu’nun yapımcısı yerli Masamo’yu satın aldı

Yerli oyun firmalarından Masamo, bir süredir devam eden satın alma haberlerinin ardından İngilterenin önde gelen oyun platformlarından Miniclip tarafından satın alındı.

Kafa Topu olarak bilinen popüler oyunun da sahibi olan şirketin 100 milyon dolar üzeri bir değerlemeyle satıldığı tahmin ediliyor. Finansal olarak resmi bir açıklama henüz yapılmadı.


Masamo’yu satın alan Miniclip dünyanın piyasa değeri ile dünyanın 8. büyük şirketi olan Tencent Holdings’e ait.

Masamo’nun kurucularından Erdem Yurdanur’un satışla ilgili açıklamasından kısa bir bölüm:

Kurucularından olup 15 yıldan fazla yönettiğim Mackolik satışından 2.5 yıl sonra yaptığım bu ikinci satış, itiraf etmeliyim ki benim beklediğimden de hızlı oldu. Masomo bu kısa sürede o kadar başarılı oldu ki, alıcılar arasında seçim yapma lüksümüz bile oldu ve bizimle en iyi örtüştüğünü düşündüğümüz Miniclip’e hisselerimizi sattık. Miniclip oyunumuzun yeni versiyonu olan Kafa Topu 2 piyasaya çıktıktan bir hafta sonra bizimle ilgilenmeye başladı ve sonunda Masomo’yu satın almayı başardı.

Erdem Yurdanur, Masamo

Satışın finansal rakamları hakkında detay paylaşmayan Yurdanur, her iki tarafın da son derece mutlu olduğu bir anlaşma yaptıklarını belirtiyor. Masomo 3 yıl daha mevcut ekibiyle yönetilmeye devam edecek.

Kaynak: Webrazzi

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...