Hyundai Kona ile Iron Man’i yaptı, sırada Jarvis mi var?

Hyundai crossover/SUV segmentindeki en yeni aracı Kona’yı duyurdu. Marvel’in meşhur çizgi roman karakteri Demir Adam / Iron Man özel versiyonu ile de aracın üzerindeki ilgili artırmak isteyen Hyundai Kona ile küresel pazarda sunacağı ilk B segment SUV’a sahip olacak.

Kona 4.165 m uzunluğa, 1.8 m genişliğe, 1.550 m yüksekliğe ve 2.6 m aks mesafesine sahip. Kia Soul’un ölçüleriyle oldukça yakın olan Kona’nın geniş ve rahat bir araç olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca belirtelim; kırmızı ve altın tonlarıyla çıkacak olan Kona Iron Man özel versiyonu 4 cm daha geniş olacak.


Kaslı dış gövdesi ve ince ışıklandırma detaylarıyla dikkat çekici bir tasarıma sahip olan yeni araç Hyundai’n gelecek tasarımlarına da ışık tutabilir. Kokpit tasarımıyla ilgili henüz detay paylaşılmadı ancak i30’dakine benzer olacağı tahmin ediliyor. Iron Man versiyonuna “Jarvis”i andıracak detaylar konsa güzel bir sürpriz olurdu. Kokpitte head-up display, opsiyonel kablosuz sarj gibi seçenekler olabilir.

Güvenlik donanımı olarak çarpışma algılama, otomatik acil frenleme, uzun far asistanı, şerit takip ve şeritte tutma sistemi, sürücü dikkat algılama, kör nokta uyarı sistemi ve arka trafik asistanı gibi seçenekler olacak.

Düşük hacimli benzinli ve 1.6 lt dizel motor seçenekleriyle satışa sunulacak olan araç 4×4 olarak da alınabilecek. Kona’nın fiyatı konusunda herhangi bir detay verilmedi.

Kaynak: Log

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...