Franz: sayısız mesajlaşma uygulamasını tek noktada toplayan uygulama

Mesajlaşma uygulamalarının sayısı gün geçtikçe artıyor. Whatsapp, Facebook Messenger, Telegram, Hangouts derken kim nerden mesaj yazdı takip etmek gittikçe zorlaşıyor. Pek çoğunun masaüstü uygulaması da olması iletişime devam etmek açısından kolaylık sağlasa da yine de keşke tek bir uygulama olsa dediğiniz anlar geliyor. İşte Avusturya’da geliştirilen Franz tam bu noktada imdada yetişiyor.

Franz masaüstü uygulaması Slack, WhatsApp, WeChat, HipChat, Facebook Messenger, Telegram, Google Hangouts, GroupMe, Skype ve hatta bir zamanların meşhuru iCQ gibi pek çok mesajlaşma uygulamasını destekliyor.


Uygulamalar birer sekme halinde tek bir pencere içerisinde açılıyor. Slack gibi sizin belirleyeceğiniz farklı subdomainlerde çalışan uygulamaları farklı sekmelerde görebiliyorsunuz. Pek çok servise kullanıcı adı ve parola bilgileriyle giriş yapmak yeterli oluyor. Whatsapp sekmesini kullanmak için telefonunuzdaki Whatsapp uygulamasını açıp Franz ekranındaki QR kodu okutmanız gerekiyor.

franz desteklenen uygulamalar

franz-ekran

franz_tabbar

Uygulamanın herhalde tek eksiği Apple’ın Messages uygulamasına destek vermemesi. Bunda Franz’ın bir kabahati olmadığı kesin. Ancak Apple pek çok yeni özellik ekleyip üzerinde büyük bir emek harcadığı uygulamasına ilerde mesela Android versiyonu yazmaya karar verirse o zaman durum değişebilir.

Mac, Linux ve Windows versiyonları olan uygulamayı ücretsiz olarak indirmek mümkün.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...