E-devlet kapısında soy ağacı sorgulama hizmeti yeniden devreye alındı

Geçtiğimiz günlerde hayata geçirilen ancak vatandaşın aşırı talebi sonucu e-devlet kapısının bir süre tamamen kullanılmaz hale gelmesine sebep olan alt-üst soy bilgisi sorgulama hizmeti geçici olarak devre dışı bırakılmıştı. Bir hafta aradan sonra nihayet soy ağacı sorgulama mekanizması yeniden faaliyete geçirildi.

İlk versiyondaki problemler yaşanmaması için artık talepler alınıp sıraya konduktan sonra email ya da belirtilen diğer iletişim araçları üzerinden vatandaşa bilgi veriliyor.


Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürülüğü başlığı altında yer alan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama bağlantısına tıkladığınızda başka herhangi bir işlem yapmadan talebiniz alınmış oluyor ve şu şekilde bir mesaj belirtiliyor:

Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama talebiniz alınmıştır. Talep sıranıza göre alt-üst soy bilgileriniz en kısa sürede hazırlanacaktır. Belgeniz oluşturulduğunda doğrulanmış cep telefonu veya e-posta adresinize bilgilendirme yapılacaktır. E-posta ve cep telefonunuzu doğrulamak için Bilgilendirme Tercihlerini kullanabilirsiniz.”

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...