Chronos ile kol saatiniz akıllansın

Akıllı saatler ucuzdan pahalıya piyasada yerini aldı. Ancak hiç birisi sizin özene bezene aldığınız yahut size hediye edilen kol saatiniz kadar güzel değilse ve illa saatiniz akıllı olsun istiyorsanız o zaman Chronos tam size göre.

Sıradan kol saatinizin arkasına takılan bir disk şeklinde üretilen Chronos 99 dolarlık fiyatıyla dikkatinizi çekebilir.


Neler yapabiliyor? Bu minik cihaz sayesinde saatiniz üzerinden fitness faaliyetlerinizi takip edebilir, telefonunuzda dinlediğiniz müziği kontrol edebilir, bildirimlerinizden haberdar olabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzu nereye koyduğunuzu bulamıyorsanız takma akıllı saatiniz o konuda da yardımcı oluyor. Hatta, telefonunuzla fotoğraf çekerken denklanşör olarak bile kullanabilirsiniz.

tech_spec

Nasıl çalışıyor?

Saatin arkasına yerleştirilen bu minik diskin bir ekranı olmasa da titreşim özelliği ve saatinizin arkasından yayılabilecek hafif renkli ışıkları bulunuyor. Bunları kullanarak sizinle iletişime geçiyor. Üzerindeki elektronik donanımı sayesinde fitness değerlerinizi algılayıp akıllı telefonunuza bildiriyor. Telefonunuza gelen bildirimleri farklı şekillerde titreşerek size haber veriyor.

Suya karşı dayanıklı olarak üretilen Chronos 10 gram ağırlığında ve Bluetooth 4.0 teknolojisi kullanıyor. Kablosuz şarj olabiliyor ve şarji ortalama 2 gün dayanıyor.

Kasım ayından itibaren satışa sunulacak olan bu minik akıl diski ön sipariş kabul ediyor.

chronos

 

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...