Auto-i araç güvenlik kamerası ile aracınız 360 derece koruma altında

Her gün Kickstarter‘da küçükten büyüğe yüzlerce teknolojik girişim hayat buluyor. İlginizi çeken girişime minik bir rozet ya da sticker satın alarak destek verebildiğiniz gibi ortaya çıkarılmak istenen ürünü “erken” sahip olma avantajıyla planlanandan daha uygun fiyata da almanız da mümkün.

Bu projelerden biri olan 360 derece araç içi güvenlik kamerası Auto-i 50 bin dolar beklentisinin iki katını elde ederek 103 bin dolarla 3 gün sonra başarılı bir şekilde Kickstarter kampanyasını tamamlamış olacak.


Auto-i’yi diğer araç kameralarından ayıran özellikleri neler?

En başta kamerası 360 derece görüntü alabiliyor. Bu nedenle cama ya da konsola değil, bütün araç içini görebilecek şekilde dikiz aynasına pratik bir askı ile takılabiliyor.

Aracınız park halindeyken önünden veya arkasından gelebilecek durumlarda kamera devreye girip cep telefonunuza bildirim gönderiyor. Bu esnada kaydettiği görüntüyü her ihtimale karşı kendi bulut sistemine kaydediyor.

Kaza durumlarında da kamera devreye girip görüntü alıyor ve olası haksızlıkların önüne geçilmesini sağlıyor.

Aracın içine hırsız girmesi durumunda caydırıcı olması için sesli olarak güvenlik sistemi uyarısı yapıyor ve görüntülerin yetkililere aktarıldığını bildiriyor. Böylece hırsız kaçarken Auto-i’yi beraberinde götürse bile görüntüler çoktan internete yüklenmiş oluyor.

Yolda seyahat esnasında bir aracın sizi rahatsız edici şekilde takip ettiğini düşündüğünüzde sistemi manuel olarak devreye alıp kayıt yapabiliyor, konumunuzu güvendiğiniz kişilere paylaşabiliyorsunuz.

Auto-i Kickstarter’daki kampanyasını tamamlamak üzere. Ocak 2017’de ön sipariş ürünleriyle birlikte bütün dünyaya dağıtım başlanacak. Ürünün fiyatı 349 $ olarak planlanıyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...