Apple sosyal medya uygulaması geliştiriyor

Bloomberg’in Apple’ın genel merkezinden elde ettiği bilgilere göre şirket SnapChat ve Instagram’a rakip olacak bir sosyal medya uygulaması geliştiriyor.

Yeni uygulama da tıpkı yukarıda saydıklarımız gibi hızlıca fotoğraf/video paylaşımı yapmak, filtre uygulamak ve mesajlaşmak gibi özelliklere sahip olacak. Tek elle kullanılabilecek şekilde düzenlenecek uygulamada çekimden aşamasından paylaşıma kadar bir akış şeklinde işler ilerleyecek ve bu işlemler bir dakikadan az sürecek.


Instagram ve Snapchat’in hayli popüler olduğu bu alana Apple da kendi yazılımı ile yerleşmek istiyor. Şirket şimdilik tek başına bir uygulama üzerine çalışıyor olsa da ilerde kamera uygulamasının bir özelliği olarak da çalışabilir.

Haberde bu uygulamanın hiç piyasaya çıkmadan da sonlandırılabileceği ihtimaline de yer verilmiş. Beklentileri yeteri ölçüde karşılamayacağı düşünülen pek çok proje daha geliştirme aşamasındayken durdurulabiliyor. Uygulamanın 2017’ye hazır olması bekleniyor ve herhangi bir gecikme bu iptali tetikleyebilir.

Kaynak: Engadget

 

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...