Apple Mac ailesine yeni bir ürün kattı: Apple Mac Studio

8 Mart’da gerçekleşen Apple etkinliğinde yeni bir Mac modeli tanıtıldı: Apple Mac Studio. Apple’ın masaüstü sınıfındaki bilgisayarlar Mac Mini, iMac ve profesyoneller için Mac Pro’dan oluşuyordu. Mac Studio ile Mac Mini ve Mac Pro arasında güçlü bir masaüstü seçeneği daha ortaya çıkmış oldu.

M1 Max ve M1 Ultra işlemci seçenekleri ile sunulan Mac Studio tasarım olarak Mac Mini’nin kasası yükseltilmiş haline benziyor. Ön kısmında 2 USB-C ve SD Kart bağlantısı olan bilgisayarın arkasında 4 adet Thunderbolt 4, 1 adet 10 Gb Ethernet, 2 adet USB-A, 1 adet HDMI ve 1 adet 3,5 mm kulaklık jakı bulunuyor.


Çok sessiz çalıştığı ifade edilen Apple Mac Studio M1 Max işlemci tercih edildiğinde 32 GB Ram ve 512 GB Disk değerleri ile sunuluyor, bu konfigürasyon 64 GB Ram ve 8 TB diske kadar artırılabiliyor.

M1 Ultra işlemci tercih edildiğinde ise 64 GB Ram ve 1 TB Disk ile sunuluyor ve bu konfigürasyon 128 GB Ram ve yine 8 TB disk alanına kadar yükseltilebiliyor. Bütün konfigürasyon seçenekleri için buraya göz atabilirsiniz.

Apple Mac Studio’nun M1 Max işlemcili fiyatı Türkiye’de 35.999 TL’den başlıyor. M1 Ultra işlemcili fiyatı ise 69.999 TL’den başlıyor.

M1 Ultra temelde 2 adet M1 Max’ın bir araya getirilmesinden oluşuyor.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...