Android telefonunuzu Superbook ile bilgisayara dönüştürün

CPU hızları ve bellek kapasiteleriyle bir zamanların bilgisayarlarını çoktan geride bırakmış olan akıllı cep telefonlarımız ne yazık ki ekran ve kullanıcı arayüzleri ile “bilgisayar kadar” rahat kullanılamıyorlar. Superbook bu konuda imdadınıza yetişebilir.

Teorik olarak cep telefonlarımızla her türlü ofis yazılımını çalıştırabilir, grafik programları kullanabiliriz ama pratikte bunlar kolay olmuyor. Mesela telefon ekranından excel dosyası okumak  kolay olabilir ama üzerinde çalışmak 5.5″ ekran gibi elinizde zor tutabildiğiniz ekranlarda hatta klavye olmadığı zaman tabletlerde bile zor olduğu aşikar.


İşte bu dezavantajı ortadan kaldırmak için Google ve Y Combinator mezunları tarafından kurulan Andromium IncSuperbook isimli bu “shell/kabuk” bilgisayarı geliştirdiler.

Superbook tam bir bilgisayar değil. Aslında klavye, trackpad ve ekran aparatlarının laptop kolaylığında bir arada bulunduğu bir donanım olarak görebiliriz. Android cep telefonunuza kuracağınız Andromium yazılımı sayesinde cep telefonunuzun kaabiliyetleri bilgisayar avantajlarıyla karşınıza çıkıyor. Bunun için ekstra çabalar sarfetmenize gerek bile yok. Cep telefonunuzu kablo ile Superbook’a takmanız yeterli.

superbook0

Nedir bu avantajlar?

En başta cep telefonunuza nispetle büyük bir ekrana (11″ 1280×720) sahip oluyorsunuz. Fare kullanabiliyorsunuz. Tarayıcı kullandığınızda web siteleri “masaüstü” modunda çalışıyor. 8 saatlik bataryanız oluyor ve telefonunuz kablo ile takılı olduğundan çalışma esnasında cep telefonunuz da şarj ediliyor.

superbook3

Ayrıca klavye ve ekran rahatlığıyla kod yazabilir, oyun oynayabilirsiniz.

Üstelik bütün bu özellikleri ile Superbook sadece 99 $’a satılıyor. Daha doğrusu Şubat 2017‘de satılmaya başlanacak.

BT Magazin

BT Magazin, 13 Mayıs 2016'da yerli girişimleri tanıtmak için kuruldu.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...