Network Marketing Nedir?

Network Marketing, bir firmanın ürünlerinin doğrudan yada dolaylı olarak referans satışı yöntemiyle fabrikadan tüketiciye ulaştırılmasını sağlayan pazarlama yöntemidir. Kaliteli ürünlerin tavsiye yöntemiyle müşteriye ulaştırılmasına aracı olarak, birçok insanın ek gelir kazandığı bir iş fırsatıdır. Yaklaşık seksen yıllık bir endüstri olmakla beraber özellikle internetin hayatımızda yer almasıyla, her sene katlanarak büyümektedir.

Türkiye’ de Network Marketing Ne Konumda?

Ülkemizde de özellikle gençler, ev hanımları ve ek gelir fırsatı arayanlar tarafından tercih edilmekte olan bu sektör, ekonomik çalkantıların olduğu son yıllarda bir çok insanı cezbetmiştir. Bu sebeple Türkiye’de yaklaşık 3 milyon kişinin bu sektörden fayda sağladığını söyleyebiliriz. Dogrudan Satış Federasyonu 2017 verilerine göre, dünyada yüzde 6 büyüyen Network Marketing, Türkiye’de de yüzde 17 büyümüştür!


Birçok kişiye fayda sağlayan Network Marketing, kısa yoldan ve emeksiz para kazanmak isteyen insanların yanlış tanıtımları veya beklentilerinden dolayı, maalesef yıllarca birçok önyargıya ve insanların mağdur olmasına neden olmuştur. Bu ticaretin parçası olmak isteyen girişimcilerin, doğru beklentiyle ve bilinçle network marketinge başlamaları, mağduriyeti azaltmaktadır. Tabiki bunun için Network Marketing’i doğru anlamak ve eğitim çok önemlidir. Bu endüstri hakkında tecrübesi ve bilgisi olan ahlaklı çalışan insanlar da sadece kendi organizasyonlarına eğitimler verdikleri için, bunun dışında kalan insanların doğru bilgiye ulaşması pek mümkün olmuyor. Özellikle yeni başlayanlar veya başlamayı düşünen girişimciler için Türkiye de tarafsız, pozitif, eğitici bir network platformu maalesef yok. İşte burada networkokulu.net bu yaraya parmak basıyor aslında.

Network Okulu bu ticaretin kurallarını, etik değerlerini, avantajlarını insanlara anlatabilmek, enerji vermek, sorularına cevap bulmalarına yardımcı olmak için, hangi firmadan olursa olsun hangi takımda olursa olsun ticaretini ahlaklı, sürdürülebilir yapmaya çalışan Türkiye’deki network girişimcilerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Tamamen tarafsız ve bağımsız bir network marketing platformu olan networkokulu.net’te her gün kendinizi ve organizasyonunuzu geliştirebileceğiniz kişisel gelişim, sağlıklı yaşam, pazarlama, network marketing yazıları ve ipuçları hakkında birçok içerik bulabilirsiniz. Ayrıca sorular bölümünden network marketing ile ilgili sorularınızı sorabilir veya başkalarının sorularına cevap verebilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...