Melitadan

melitadan

Melitadan, sofralarınızı, sohbetlerinizi ve en keyifli anlarınızı lezzet ve sağlıkla buluşturmak amacıyla hayata geçirilmiş bir girişimdir. Kuru meyve, lokum, pestil gibi yöresel lezzetlerin damakta tat bırakacak bir lezzet ile sofralarınıza taşınmasını sağlayan Melitadan’ın, bunu sağlamak için bünyesinde bulundurduğu sırları vardır. Bu sırlar ve detayları ise aşağıda ele alınmıştır.

Melitadan Malatya Kuru Meyve Lezzet Sırları

Melitadan imzası taşıyan, lezzet severlere Melitadan güvencesi ile ulaştırılan ürünlerin tamamındaki en temel amaç, kuru meyve başta olmak üzere pestil ve lokum gibi ürünlerin tamamını en taze ve doğal hali ile sunabilmektir. Bu sebeple ürünlerin tamamının yörede bulunan çiftçiler ve yerel üreticiler aracılığıyla temin edildiğini söylemek mümkündür. Bu durumun en temel artısı, Malatya kuru kayısı, kuru üzüm ve kuru erik gibi lezzetlerin yetiştirilme usul ve yöntemlerinin doğrudan gözlemlenebilmesidir.


Melitadan lezzetlerinin yörede bulunan üretici ve çiftçilerden tedarik edilmesinin beraberinde getirdiği bir diğer artı ise, bölgedeki küçük işletmelerin desteklenmesidir. Kuru meyve, pestil gibi geleneksel lezzetleri sevenler için en iyisini ve en lezzetlisini arayan Melitadan’ın bu amaçla mevcut sınırların dışına çıktığını ve küçük işletmeleri destekleyerek bölgenin kalkınmasını sağladığını söylemek mümkündür.

Melitadan ile teslim süresi, lezzet severlerin bu tatlardan daha fazla uzak kalmalarının önüne geçmek amacıyla oldukça kısadır. İşini severek yapan, ürünlerini sevgiyle yetiştiren çiftçi ve üreticilerden alınan bu kuru meyve, doğal lokum ve pestil gibi ürünler; yine işini severek yapan Melitadan ailesi ile mümkün olan en kısa sürede lezzet severlere ulaştırılmaktadır.

Melitadan Kuru Meyve Faydaları Nelerdir?

Melitadan kuru meyve, pestil ve lokumlarının bu denli çok rağbet görüyor olmasının iki temel nedeni vardır; lezzeti ve sağlığa olan faydaları. Bu sebeple kuru meyve faydaları hususuna da değinmekte fayda vardır;

  • Kuru meyveler, potasyum açısından zengin olmakla birlikte oldukça besleyicidir.
  • Taşınabilir ve saklanabilir olmaları, kendilerini hemen her yerde tüketilebilir bir yapıya kavuşturmaktadır.
  • Stresi azalttığı ve kansızlığı önlediği bilinmektedir.
  • İçerisinde bulunan A vitamini sayesinde akne ve benzeri cilt bozukluklarının oluşumu minimuma indirgenmektedir.

Melitadan ailesi, “Yemediğimiz ve kullanmadığımız lezzetleri sizlerle paylaşmıyoruz.” Cümlesi ile ürünlerinin hem lezzet hem de sağlık boyutunu gözler önüne sermektedir.

melitadan.com

Bunlar da hoşunuza gidebilir...